2013
29. oraz 30.10.2010 na Słowacji w Brusno Kupele odbyły się Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness. Ogółem Polska drużyna spisała się świetnie zdobywając szereg medali w różnych konkurencjach i kategoriach.
Reprezentacja Polski składała się z zawodniczek kulturystyki, fitness models, aerobic fitness,
power aerobic, w tym Fit-Kids (dzieci z Akademii Fitness Sportowego, którymi opiekuje się
sama Aleksandra Kobielak).
Polki przywiozły do kraju 11 medali: 3 złote, 4 srebrne oraz 4 brązowe.
W kategorii Performance Bodybuilding Figure (Kulturystyka) byłam jedyną zawodniczką,
która reprezentowała polskie barwy. Po kilkunastogodzinnym boju okazało się, że
pokonałam wszystkie konkurentki i zdobyłam złoty medal oraz tytuł Mistrza Świata w
Kulturystyce Kobiet.
Oto wyniki:
WORLD BODYBUILDING FEDERATION
October 29, Brusno Kupele, Slovakia
WORLD CHAMPIONSHIP
WOMEN
Performance Bodybuilding Category
Competitor’s Name Country Place
URBANIAK AGNIESZKA POLAND 1
MAKSIMOVIC NATASA SERBIA 2
SUDAREVA ELENA RUSSIA 3
WORLD FITNESS FEDERATION
October 29, Brusno Kupele, Slovakia
WORLD CHAMPIONSHIP
FIT-KID CHAMPIONSHIP
GIRLS
Category 10 Years
Competitor’s Name Country Place
POROZYNSKA MARCELINA POLAND 1
MLOT KAROLINA POLAND 2
GRMUSA ANDJELA SERBIA 3
Category 12 Years
Competitor’s Name Country Place
SZYDLOWSKA NIKOLA POLAND 1
FRAJIC ANGELINA SERBIA 2
HOURANI SARA SERBIA 3
Category 14 Years
AEROBIC CHAMPIONSHIP
WOMEN
Category 18 Years
Competitor’s Name Country Place
MIRIAMA ZIGALOVA SLOVAKIA 1
WINIECKA JULIA POLAND 2
Category 21 Years
Competitor’s Name Country Place
YESYPENKO VERONIKA UKRAINE 1
BEKUS ANITA POLAND 2
VOROPAJEVA EVELINA LITHUANIA 3
MODEL FITNESS CHAMPIONSHIP
WOMEN
Category 1
Competitor’s Name Country Place
TASIUKEVICIUTE AUSRA LITHUANIA 1
SETHALEROVA MICHAELA SLOVAKIA 2
PIOTROWSKA AGATA POLAND 3
Category 18 Years
Competitor’s Name Country Place
SKRIPKAUSKAITE INGA LITHUANIA 1
ZDRACIUK VIKTORIJA LITHUANIA 2
WINIECKA JULIA POLAND 3
Category 21 Years
Competitor’s Name Country Place
HUMAN THEA ILSE SOUTH AFRICA 1
PETELINKAR JELENA SERBIA 2
PIOTROWSKA AGATA POLAND 3