Moja pasja do kulturystki– czyli ćwiczeń kształtujących sylwetkę, narodziła się około 6 lat temu. W zasadzie już od dzieciństwa z podziwem patrzyłam na pięknie wymodelowane sylwetki olimpijskich sportowców, ale uwielbienie do tej dyscypliny sportu przyszło  nieco później.. Wiadomo, początki są zawsze niewinne. Pierwsze treningi robiłam w domu, co z czasem przestało mi dawać satysfakcję. Wtedy to właśnie mój brat będący zawodni zawodnikiem kulturystki klasycznej, umożliwił mi uczęszczanie na treningi z profesjonalną opieką trenerską, programami treningowymi i dietą. Od tego czasu staram się regularnie wykonywać swoje treningi. Nawyki żywieniowe także dość łatwo weszły mi w krew. Mówiąc szczerze, nigdy się do tego nie zmuszałam. To po prostu coś, co kocham robić i sprawia mi ogromną radość. Daje mi to mnóstwo pozytywnych emocji, relaks, pozytywne nastawienie do życia oraz świadomość kontroli własnego ciała. To wszystko jest wspaniałym sposobem na życie  Aktywność fizyczna, choć upragniona jak powietrze, nigdy nie jest u mnie rutyną. Treningi i dieta muszą się zmieniać aby były bardziej atrakcyjne i efektywne. To właśnie uwielbiam. Tyle szczęścia, a tak niewiele kosztuje. Z czasem gdy zdałam sobie sprawę, co tak naprawdę kocham robić, czym chce się w życiu zajmować.  Połączyłam więc wykształcenie, hobby i pracę w jednym. W końcu znalazłam pracę, w której czuję się jak ryba w wodzie. Jestem trenerką personalną i dietetykiem, a także instruktorką zajęć fitness, takich jak: indor cycling oraz zajęcia wzmacniające body pump. Ta praca daje mi ogromną satysfakcje. Kocham zajmować się ludźmi i pomagać w poprawianiu jakości ich życia. Praca jest tym bardziej atrakcyjna, że umożliwia i nawet wymaga stałego samokształcenia zawodowego w zakresie szkoleń, stałego nabywania wiedzy będącej wynikiem bieżących badan naukowców oraz specjalistów z dziedzin treningu i diety, najczęściej profesjonalistów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz państw o rozwiniętej gałęzi przemysłu fitness.

Zawody… pierwsze zawody… to było dokładnie na jesieni 2008 roku. Mój debiut miał miejsce na Pucharze Polski w Kulturystyce i Fitness w Zabrzu. Nie wypadłam najgorzej, ale nie zajęłam też miejsca medalowego. To był idealny bodziec do dalszego doskonalenia sylwetki, aby dorównać choć w niewielkim stopniu moim rywalkom. Mój start choć bez sukcesu, sprawił mi ogromną radość co zawdzięczam przede wszystkim wsparciu mojej ukochanej rodziny, a przede wszystkim mojemu bratu Arkowi oraz mężowi, który zawsze jest przy mnie duchem czy ciałem i daje mi swoje pełne wsparcie we wszystkim co kocham lubić. To bezcenne…

Na wiosnę – w maju 2009, wystąpiłam na Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness. Te zawody także zakończyły się bez medalu. Tu  upewniłam się, że federacja IFBB nie jest dla mnie. Wizerunek, poziom oraz typ budowy kobiet propagowany przez sędziów i zawodników wcale nie zachęcał mnie do działania. Podjęłam więc decyzję o zmianie federacji na WFF- WBBF. Zaraz po Mistrzostwach pełna parą ruszyłam z przygotowaniami do zawodów w sezonie jesiennym 2009 pod patronatem federacji WORLD FITNESS FEDERATION oraz WORLD BODYBUILDING FEDERATION. Tym razem moje starania, decyzje i wszelkie działania podjęte w tym okresie okazały się słuszne i owocne. We wrześniu 2009 wystąpiłam w austriackim Graz na International Fitness Models Contest i zajęłam drugie miejsce. To srebro było moim pierwszym medalem… i jak się okazało nie ostatnim. W listopadzie na Mistrzostwach Świata w Estonii, w Tallinie wywalczyłam złoty medal w kategorii Bodybuilding Classic oraz srebrny- w Fitness Models. To był mój pierwszy ogromny sukces. Federacja okazała się dla mnie idealna. Pokochałam to całe show, adrenalinę, klimat na występach oraz moją kadrę. To coś niesamowitego i każde takie zawody są niezapomnianym przeżyciem. Kolejny rok 2010 przyniósł kolejne sukcesy. W maju wzięłam udział w Mistrzostwach Europy na Litwie (Kowno), gdzie uplasowałam się na drugim miejscu wygrywając srebrny medal w Bodybuilding Classic. Za swój największy dotychczasowy sukces uznaje Zwycięstwo z 29.11.2010. zostałam Mistrzynią Świata w kategorii już nieco bardziej zaawansowanej- Bodybuilding Performance Figure. Zawody miały miejsce na Słowacji w miasteczku Brusno Kepele… To było piękne zwycięstwo i piękne zawody. Zobaczcie co przyniosły kolejne lata!

Patrząc na półki z pucharami w skrócie podsumuję:  Czterokrotna Mistrzyni Świata Sportów Sylwetkowych WFF- WBBF, Trzykrotna Mistrzyni Europy WFF-WBBF i IBFA oraz Czterokrotna Mistrzyni Polski WFF-WBBF i NAC.

Staruję  obecnie w federacjach WFF-WBBF, NAC oraz IBFA, a do moich osiągnięć zaliczam:

 • Złoty medal (Bodybuilding Classic) na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness, Estonia 2009 i Mistrzostwo Świata w kategorii Bodybuilding Classic.
 • Złoty medal i Mistrzostwo Świata w kategorii Bodybuilding Performance w Kulturystyce i Fitness, Słowacja 2010.
 • Podwójny złoty medal na Mistrzostwach Europy w Kulturystyce i Fitness, Litwa 2010.
 • Mistrzostwo Europy w Female Bodybuilding Performance 2011.
 • Mistrzostwo Europy w kulturystyce kobiet 2011.
 • Podwójny złoty medal na Mistrzostwach Europy IBFA, Włochy 2011.
 • Złoty Medal na Mistrzostwach Świata WFF-WBBF, Wiedeń 2011.
 • Brązowy medal na Mistrzostwach Świata, Rosja 2012.
 • Mistrzostwo Europy IBFA, Włochy 2012.
 • Mistrzostwo Polski NAC 2013.
 • Mistrzostwo Polski WBBF 2013.
 • Srebrny medal na Mistrzostwach Świata NAC, Cypr 2013.
 • Mistrzostwo Polski WBBF, 2014.
 • Mistrzostwo Świata WBBF, 2014.

Przyznaję, że moja lista osiągnięć jest dość długa, jednak do moich najcenniejszych sukcesów należą sukcesy i zadowolenie wszystkich tych, którymi się opiekuję na treningach i podczas sesji rehabilitacyjnych. To wspaniała praca, którą uwielbiam.

Niesamowicie się cieszę gdy mogę zarazić kogoś moją pasją do fitnessowego stylu życia!  Zdrowe jedzenie i codzienny ruch to źródło piękniejszego życia!

Korzyści są nieocenione! Sama na sobie sprawdziłam i tego się trzymam.

Cwiczenia to moje lekarstwo na wszystko!

Gdy jestem w świetnym nastroju i pełna energii robię coś dla siebie i trenuję, gdy jestem smutna – trenuję, gdy jestem chora (ale bez przesady)– trenuję.

To tylko 20-50 minut dziennie a jakie super korzyści!

Ja po prostu to uwielbiam!

Na codzień pracuję jako trenerka personalna, dietetyk oraz terapeutka treningiem medycznym- rehabilitantka. Specjalizuję się w treningach sylwetkowych (w tym odchudzających) wydolnościowych oraz treningach rehabilitacyjnych przywracających pacjentów do pełnej siły i sprawności po wszelkiego rodzaju kontuzjach oraz chorobach.

Prowadzę także  kursy trenera personalnego w Akademii Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu, a z branżą fitness i wellnes związana jestem już 10 lat. W tym czasie uzyskałam nie tylko ogromną wiedzę i kompetencje, ale również sportowe wyniki. Wciąż zwiększam mój warsztat również w zakresie rehabilitacji sportowej,np.: w zakresie kontuzji kostno- stawnych oraz uszkodzeń tkanek miękkich.

Moja praca to moja pasja! Dzielę się nią z Wami kiedy tylko mogę.

Dla mnie najważniejsze jest zadowolenie moich pacjentów, podopiecznych oraz kursantów.

Treningi rehabilitacyjne oraz sylwetkowe pod moim okiem to ogromna dawka wiedzy i gwarancja jakości.

Jestem żywym dowodem na to, że trening siłowy i wydolnościowy ma zbawienny  wpływ na nasz organizm. Trening z obciążeniem i zdrowa dieta jest  świetnym lekarstwem i profilaktyką dla wielu dolegliwości, co jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi,tj.:

 • 93% mniejsze ryzyko powstania cukrzycy
 • 81% mniejsze ryzyko wystąpienia zawału serca
 • 50% mniejsze ryzyko wystąpienia udaru mózgu oraz
 • 36% mniejsze ryzyko rozwoju nowotworu.

Terapia treningiem medycznym jest jedynym warunkiem powrotu do kondycji, sprawności i siły sprzed urazu tkanek kostnych, mięśniowych lub chrzęstno-stawowych. Trening rehabilitacyjny opieram na ćwiczeniach mobilizacyjnych, sensomotorycznych, siłowych, rozciągających oraz wydolnościowych.

Terapia treningiem medycznym przynosi wiele korzyści, np.:

 • zmniejsza dolegliwości bólowe
 • poprawia ruchomość i wzorce ruchowe stawów
 • poprawia wytrzymałość, siłę i koordynację
 • poprawia jakość czynności dnia codziennego oraz umiejętności sportowych
 • uczy kompensacji utraconych funkcji
 • zapobiega urazom
 • zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej
 • poprawia wytrzymałość chrząstki stawowej, więzadeł oraz mięśni

Więcej informacji o moich usługach i pełnej ofercie znajduje się na mojej stronie w  zakładce oferta http://agnieszkaurbaniak.com/oferta/

Zapraszam Was serdecznie!
 

Wywiad w Dzień Dobry TVN

wywiad

 

Extreme

Moja kolejna zajawka: