4 krotna Mistrzyni Świata, 3 krotna Mistrzyni Europy, 4 krotna Mistrzyni Polski, Zawodniczka PRO WBBF, Zawodniczka AM NAC I IBFA

 

Tytuły (te najważniejsze):

Mistrzostwo ŚWiata WBBF Brusno Kupele 2014 Mistrzostwo Polski WBBF Tczew 2014 Vicemistrzostwo Świata NAC Cypr 2013, Mistrzostwo PolskiWBBF 2013  – podwójne złoto, Mistrzoswto Polski NAC 2012, Mistrzoswto Europy IBFA 2012, Mistrzoswto Świata WBBF Austria WBBF 2011, Mistrzoswto Europy WBBF 2011- podwójne złoto, Mistrzoswto Europy IBFA 2011, Mistrzoswto Universe IBFA 2011, Mistrzoswto Świata WBBF 2010 Brusno kupele Slovakia, Mistrzoswto Świata WBBF 2009 Estonia.

 

Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness (Amatorzy), Litwa, Kowno, 7 Maja, 2011

Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbyły się 7 maja 2011 w litewskim mieście Kowno. Około godziny 10 rozpoczęły się półfinały. W pierwszej kolejności swoimi umiejętnościami popisywali się najmłodsi zawodnicy firnessu sportowego- fit-kidy oraz wszystkie starsze grupy fitnessu sportowego. Następnie poproszono na scenę wszystkie panie ze wszystkich kategorii, tj., : fitness models, fitness sportowe, kulturystki: classic, performance, athetic, heavy i extreme. Tej ostatniej jednak w tym roku zabrakło. Tu tez odbyły się wszelkie podziały na kategorie wiekowe i wagowe. Wówczas też odbyła się pierwsza runda polegająca na ocenie symetrii sylwetek wszystkich kategorii. Moja kategoria to Bodybuilding Performance, która tak jak i inne kategorie kulturystyczne po rundzie I (ocena symetrii sylwetki), przechodziła przez rundę II- ocenę póz obowiązkowych. Następnie na scenę weszli panowie, których także poproszono o pokazanie symetrii sylwetek i prezentacje muskulatury w pozach obowiązkowych. Na koniec przyszła pora na fitness models , które w swojej drugiej rundzie prezentowały swoje kobiece sylwetki w pięknych sukniach wieczorowych.Półfinały zakończyły się około godziny 15. Po kilkugodzinnej przerwie przyszedł czas na finał. Wcześniej jednak ogłoszono wyniki, kto z poszczególnych kategorii ma szanse walki o medal. W finałach wszystkie kategorie miały możliwość zaprezentowania się z w trzeciej rundzie, która w przypadku kulturystów i kulturystek polegała na wykonaniu układu dowolnego. Każdy po kolei wchodził na scenę i czarował jurorów oraz publiczność prezentując swoje ciało w rytmie ulubionej muzyki. Następnie odbyło się wręczenie nagród i pucharów. I tak oto zajęłam pierwsze miejsce w swojej kategorii- Bodybuilding Performance zdobywając tytuł Mistrzyni Europy w Kulturystyce Performance Kobiet 2011 ( Amatorzy). Gdy dostałam mój piękny puchar okazało się , że mam jeszcze szanse wykazania się w walce z najlepszymi zawodniczkami ze wszystkich kategorii kobiecej kulturystyki. Tu zdarzyło się coś niesamowitego , o czym nie śmiałam nigdy wcześniej nawet marzyć. Wygrałam tą walkę. Dostałam ogromny puchar i tytuł Absolutnej Mistrzyni Europy Kulturystyki Kobiecej. To było wspaniałe i niezapomniane wydarzenie pełne pozytywnych emocji, łez, nadziei i zachęty do dalszych startów.

 

Zawody – Co? Gdzie? Jak?

Obecnie jestem zawodniczką kulturystyki kobiecej w wielu federacjach jak np. WFF-WBBF, która dzieli się na pięć podkategorii: Classic, Performance, Athletic, Super oraz Heavy. Podstawową różnicą między zawodniczkami tych kategorii jest stopień rozwinięcia muskulatury. Zwykle moje starty związane są z Bodybuilding Classic lub jak na ostatnich zawodach w listopadzie 2010 – Bodybuilding Performance (Figure). Występy podzielone są na: półfinały i finały. W półfinałach zawodniczki prezentują się w bardzo kobiecy sposób. Ubrane są w specjalnie zaprojektowane kostiumy bikini, zwykle bogato zdobione świecącymi ozdobami oraz w buty na bardzo wysokim obcasie. Ocenie podlegają także: sposób poruszania się, charyzma, fryzura, makijaż, biżuteria oraz odpowiednio dobrany kolor bronzera. W pierwszym etapie półfinałów oceniana jest symetria sylwetki, harmonijnie rozwinięte mięśnie oraz stopień odtłuszczenia ciała. W drugiej części półfinałów oceniane są pozy obowiązkowe, w których prezentujemy pięknie wyrzeźbione ciała. W finale zawodniczki prezentują swoje układy dowolne, w których przy akompaniamencie muzyki każda z nas pokazuje się w jak najlepszy sposób. Dodatkowo występuję także jako Fitness Model. W półfinałach oceniana jest symetria sylwetki. Kobiety wychodzą w bikini, na wysokim obcasie podobnie jak we wcześniej wspomnianej kategorii. Pozy jednak różnią się zasadniczo ;). W drugiej rundzie półfinałów oceniana jest suknia wieczorowa, oraz odpowiedni makijaż, fryzura i sposób prezentowania się w ponętny o kobiecy sposób. Zawody organizowane są przez World Fitness Federation oraz World Bodybuilding Federation. Swoja przygodę z WFF-WBBF rozpoczęłam dokładnie rok temu – we wrześniu 2009 biorąc udział w International Contest of Fitness Models w austriackim Graz, gdzie zajęłam drugie miejsce i wygrałam srebrny medal. Kolejne zawody – Mistrzostwa Świata w Kulturystyce i Fitness odbyły się w Estonii, w Tallinie, w listopadzie 2009. Tam wywalczyłam złoto i tytuł Mistrzyni Świata w Kulturystyce Klasycznej Kobiet oraz srebrny medal w kategorii Fitness Models. Rok 2010 także przyniósł sukcesy w mojej karierze zawodniczki. W maju wywalczyłam srebrny medal oraz tytuł Vice-Mistrzyni Europy w kulturystyce kobiecej ( Bodybuilding Classic). Mój ostatni, a za razem niewiększy sukces to zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Kulturystyki i Fitness na Słowacji, w Brusno Kupele. Tu zdobyłam złoto oraz tytuł Mistrzyni Świata w Kulturystyce, w podkategorii nieco bardziej zaawansowanej – Bodybuilding Performance ( Figure). Zawody trwały cały dzień – od 11:00 do 22:30. Dokładnie o tej porze odebrałam swój złoty medal i ogromny zwycięski puchar.